Jak zacząć

Poniżej znajdziesz opis pierwszych kroków. Aby dowiedzieć się więcej o całej podróży, pobierz zestaw nauczyciela

1. Zarejestruj się
Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy, aby stworzyć szkolną drużynę badaczy wody. Możesz zgłosić udział w programie, jeśli jesteś nauczycielem, pracownikiem szkoły lub rodzicem reprezentującym szkołę z upoważnienia dyrektora.

Po dokonaniu rejestracji otrzymasz login i hasło dla siebie oraz oddzielne loginy i hasła umożliwiające dostęp do mniejszej ilości danych dla uczniów. Dzięki nim będziesz mógł wejść na stronę Zarządzania misją waszego zespołu, na której będzie znajdował się wasz wirtualny zbiornik wodny oraz szereg fantastycznych edukacyjnych zadań, które będą dla uczniów także formą zabawy,

2. Wypełnij ankietę
Przed udaniem się na wyprawę Badacza Wody upewnij się, że wypełniona została anonimowa ankieta nauczyciela i uczniów (co najmniej trzech). Ankiety dostępne są po zalogowaniu się w Panelu zarządzania. Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut, lecz jest ważne do uchwycenia osiągnięć i wyników pracy zespołu.
Więcej o ankietach jest w zakładce Badania naukowe.

3. Zaplanuj swoją wyprawę Badaczy wody
Wykorzystaj Akta Misji oraz materiały dostępne w Zarządzaniu misją, aby stworzyć drużynę i zaplanować wodną wyprawę.

Na etapie planowania odpowiedz sobie na dwa ważne pytania: co zamierzacie zrobić oraz jak zamierzacie osiągnąć swój cel (patrz Wartości badacza wody)

4. Wybierz misję i wykonaj wyzwania
Kiedy drużyna będzie gotowa, możecie zacząć wykonywać wyzwania, które przypisane są czterem głównym obszarom misji związanym z wodą. 

W przypadku jakichkolwiek pytań zajrzyj na stronę z odpowiedziami na Często zadawane pytania.

Badacz Wody wspierany jest przez
Program Wodny HSBC
i jest inicjatywą Planu Globalnego Działania
we współpracy z
7.25 MB